dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksocial
doi
DK Debat
60-90 bad om akut krisehjælp efter terrorangreb
Foto: Kenneth Meyer, Polfoto

60-90 bad om akut krise­hjælp efter terrorangreb

Efter weekendens angreb i København kunne borgere få psykologisk hjælp hos Region Hovedstadens akutberedskab
20. FEB 2015 13.52

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Sundheds artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Sundheds artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Sundhed.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.