dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksocial
doi
DK Debat
Region Hovedstaden i oktober 2017: Vi bruger ikke bonusser
Foto: Jens Dresling, Ritzau Foto

Region Hovedstaden i oktober 2017: Vi bruger ikke bonusser

Sundhedsplatforms-bonus: Center for HR i Region Hovedstaden afviste i et svar til daværende regionspolitiker Charlotte Fischer (R) at regionen skulle bruge incitamenter i form af bonus for særlige aktiviteter eller resultater
20. FEB 2018 8.30

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Sundheds artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Sundheds artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Sundhed.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.