dkmedier
dknyt
dkindkob
dknyt
dksocial
doi
DK Debat
Yderligere to ubekymrende kommuner, tre nye under 100
Foto: Henning Bagger, Ritzau Scanpix

Yderligere to ubekymrende kommuner, tre nye under 100

Nu 25 kommuner under bekymringsgrænsen. Smitteprocenten nede på det samme som i fredags, og 280 indlagte mod 298 i går.
17. FEB 2021 14.39

Det kræver abonnement at læse denne artikel.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Sundheds artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Sundheds artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Sundhed.

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra det pågældende medie.